Tokajský expres

Dátum:
23.09.2023 08:30 - 20:30
Typ aktivity: Miestne slávnosti
Stručná charakteristika: Na podujatie plné chuti, vína, zábavy a tradícií – „Tokajské vinobranie“ - pohodlne a bezpečne vlakom z Košíc do Čerhova a späť. (zážitkové podujatie s jazdou retrovlaku a bohatým sprievodným programom v prezentácii regiónu a kultúrneho dedičstva).
Popis:

Propagácia a lepšie spoznanie mikroregiónu cez športové aktivity s propagáciou Tokajskej vinohradníckej oblasti a prezentáciou gazdovských vinárov z Čerhova, Veľkej Tŕne a Malej Tŕne. Ide o zároveň o zachovanie tradícií, prezentáciu tradičných remesiel spojená s interaktívnou činnosťou (vyrezávanie z dreva, výroba tokajského vína a tradičných zemplínskych jedál). Celodenný program ukrytý v bohatosti ochutnávky vín priamo vo vinárskych dvoroch a pivniciach, domácej kuchyne a špecialít, vystúpení folklórnych súborov a skupín, plenéru amatérskych maliarov, vozenia na koňoch.

Lokalita: Košice – žel. stanica – smer Čerhov (Tokajská oblasť); Odchod vlaku zo železničnej stanice Košice (bude upresnený neskôr podľa cestovného poriadku pre tento mimoriadny vlak)
Adresa: Košice - žel. stanica; Čerhov obec
Obec: Čerhov
Okres: Trebišov
Kraj: Košický kraj
Sprístupnenie lokality pre verejnosť: Priestory sú sprístupnené verejnosti špeciálne pre túto aktivitu
Organizátor: Čerhov; Detská železnica Košice; Veľká a Malá Tŕňa, Združ.vinárov Čerhov, O.z.Tokaj.pivnice (V.Tŕňa), Tokaj.gazd.pivnice M.Tŕňa, M.Takáč–Vinárstvo u KOŇA, Telco sro. (V.Mantič), KPÚ Košice
Kontakty:
https://cerhov.sk/; www.pamiatky.sk
https://www.facebook.com/people/Obec-%C4%8Cerhov/100057538334218/; https://www.facebook.com/detskazeleznica
-
Phdr. Ľubomír Lehotský – riaditeľ a predseda OZ Detská železnica Košice
dzkriaditel@gmail.com
0905412322