Všetko najlepšie, pán Bartusz

Dátum:
22.09.2023 14:00 - 17:00
Typ aktivity: Workshop, tvorivé dielne
Stručná charakteristika: Umelecká dielnička, zážitkové aktivity pre deti a tvorivých dospelákov, s premietaním filmu o umelcovi. (Expedícia Felix Košice za pokladmi kultúrneho dedičstva na sídlisku Luník VIII.).
Popis:

Umelecká dielnička, zážitkové aktivity pre deti a tvorivých dospelákov, s premietaním filmu o umelcovi. V úspešne začatej tradícii pokračujúca prezentácia osobností a príbehov znovu-ožívajúceho umenia i kultúrneho dedičstva vo verejnom priestore na našich sídliskách detským múdrym videním. V spolupráci s umelcami (Ester Šefčíková), učiteľmi, rodičmi a Krajským pamiatkovým úradom Košice i s telKE Košice tentokrát pri príležitosti 90. narodením významného košického sochára Juraja Bartusza. Podujatie so zapojením žiakov, rodičov a pracovníkov Súkromnej základnej školy na Petzvalovej ulici č. 4 - Felix Košice určené pre širokú verejnosť, osobitne pre obyvateľov mesta Košice, so zacielením na sídliskovú komunitu Luníka VIII.

Lokalita: Súkromná základná škola, Petzvalova č. 4, Košice (v atriu, v prípade dažďa: ateliér)
Adresa: Petzvalova č. 4, Košice (v atriu, v prípade dažďa: ateliér)
Obec: Košice
Okres: Košice II
Kraj: Košický kraj
Vstupné: Zadarmo
Sprístupnenie lokality pre verejnosť: Priestory sú sprístupnené verejnosti špeciálne pre túto aktivitu
Organizátor: Súkromná základná škola, Petzvalova 4, Košice; Krajský pamiatkový úrad Košice (odborný garant), telKE – Košice, Ester Šefčíková (umelkyňa)
Kontakty:
https://felixkosice.edupage.org/contact/
https://www.facebook.com/FelixKosice
-
zodpovední pracovníci školy
kancelaria@felixkosice.sk
0911 434 434